Hürriyet

24 Şubat 2012 Cuma

Tesettür Modası- Hijab Fashion-Part 1Herkese Merhabalar :) 

Öncelikli olarak hayırlı cumalar dilemek isterim :)


Her insan kendi görüşlerine saygı duyulmamasından azda olsa ürker. kabul görememek meşşakatli bir iştir çünkü.. Fakat malesef bazı şeyler geç kabul görür yada talep olmadığından geri planda kalır. Bence tesettür modasıda o konumda. Haksızlık etmek istemem son yıllarda çok güzel çıkışlar yapıldı fakat geç kalınmış çıkışlardı bunlar. Annelerimiz , ablalarımız yıllarca diktirmeye vakitleri olmadığı için o beğenmedikleri hazır giyim kıyafetleri giymek zorunda kaldılar. Şükür ki o yıllar geride kaldı ve bize değmeden teğet geçti :) 


 Çünkü artık bizim hem tasarımcılarımız ileri görüşlü hemde genç kuşak  modayla çokdaha fazla iç içe olduğundan modayla İslamın orta yolunu bilerek giyinmekte. Her ne kadar saptıran kesime üzülsemde; yordamında yapan gençlerimizi beğenerek izliyoruz :) ♥Sadece küçük dünyamdan gençliği izlemiyorum tabiki :) Sürekli güncel moda yı ve modacılarıda takip etmeye çalışıyorum. Söylemek isterim ki artık işini gerçekten bilen her modacı tesettürlülerinde giyebileceği kıyafetler tasarlamaktan hiç şikayetçi ve rahatsız değiller. Gerek ekonominin arap dünyasında daha iyi olması gerekse modern islamın aslında onlardan çok uzak olmaması tüm moda dünyasını cezbetmekte. 

Karl Lagerfield onlardan sadece biri..Chanel yıllardır çizgisini beğendiğim bir markadır.Fakat onu benim için muhteşem kılan Lagerfieldın Paris-Bombay 2011-2012 defilesi oldu.


Parçalar her iki kesimede hitap edip göz doyuran cinsten :)

hepsinin sahibi olası geliyor insanın... 


bunlar ise bir başka koleksiyonundan ufak görünümler :)

Devamı yakında...


sevgiler..
NOT: böyle parça parça yazı hazırlamak hiç hoş değil biliyorum fakat elimde çok fazla görsel ve bilgi var hepsini tek bir yazıda verip sıkmak istemiyorum. hemde gerçekten yoğun olmakla beraber daha verimli yazılar yazmak istiyorum.. anlayışınızdan dolayı çok teşekkür ediyor bu yazıyı okuyan herkesi çok seviyorum :):) ♥♥♥

not:2 :( görseller pc de çok iyi ama buraya yükleyince bulanıklaştı.. kusura bakmayın ...

Hiç yorum yok:

About