Hürriyet

16 Ocak 2013 Çarşamba

Evlilik Dünyası | Evlilik Hazırlıkları Fuarı (11-13 Ocak 2013)

Merhabalar 
Tembel blogger'ın bilgisayarı da ona biraz naz yapınca yazı birazcık gecikti.. :) 

Evlilik hazırlığı yapar her çift gibi bizde Pazar günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi sarayındaki Evlilik Fuarına gittik. Sanırım İstanbulda ki bütün çiftler oradaydı :) Çok yoğun bir ilgi vardı. 


Ben davetyemi nişan kuaförüm Yasemin ERARSLAN'dan almıştım. Kendisinin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 
Biz Otopark girişlerinde trafik olacağı veya yer olmayacağı düşüncesiyle arcı meydandaki bir otoparka bıraktıktan sonra yürüdük biraz. 


Ve Fuar merkezine gittiğimizde bizi böyle bir manzara bekliyordu. 
Ahhh dedim bahar olaydı.. Şu sisler kalkaydı.. 


Fuar merkezinin girişinde ise coşkulu (çalınan müziklerden dolayı) bir kalabalık karşılıyor sizi. Giriş işlemleri gişelerden geçiş derken Confetti'nin bu muhteşem standı tam karşınıza çıkıyor. Bu kat düğün organizasyon firmaları,düğün yerleri kına organizasyon firmaları ve kına yerlerinin oluşturduğu standlarla dolu. Maalesef her an fotoğraf çekmek mümkün değil o yüzden sayılı fotoğraflarım var. Fırsat buldukça çekebildim. 
Confetti'nin masa düzenlemeleri...Hemen sağ tarafında ise Fuat Paşa Yalısı.. Standın fotoda boş olduğuna bakmayın. Çok ilgi gören standlardan biri.. Hem kına hemde düğün için tercihlerde öncelikli bir mekan. 
Tabii ki bizim düğün mekanımız belli olduğu için buraları hızlı geçtik :):)
Arka taraflara doğru ilerlemeye devam ettik.. Fuarda masa süslemeleri adeta birbiriyle yarışıyordu. Doğal olarak düğün günü görüntüsünü bir şekilde insanlara yansıtmak istemişler  fakat açık konuşmak gerekirse ben bu kadar süsün ve gösterişin makul fiyatlara çıkabileceğine inanmıyorum.  O kadar parayı verebilecek olan kişininde o fuara gelebileceğini.. :) 
Zira broşürlerden birinde kınagecesi mekanındaki salon kirası hariç kişi başı 85 ytl gibi bir fiyat koymuşlardı.
Organizasyon şirketleri 2000 tl ile 10000 tl arası fiyat istiyor. Salon kiraları ise 5000 tl den başlıyor. Yani neredeyse düğün parası çıkıyor. Tabii Allah herkesin gönlüne göre versin :)  
Biz ilerlemeye devam edelim :) 


Gerçekten muhteşem şamdanlar vardı.. Tabii ki genellikle düğün ve yemek masaları içindi ama inanın heryer ışıl ışıldı.. By Mustafa'nın da standını çok beğenmiştik biz. Yan masada gördüğünüz gibi sade bir şıklık vardı.. 

Bu katta beğendiğimiz ve fotoğrafını çekebildiğimiz stand maalesef bu kadardı. Davetiyeciler her iki kattada vardı. Fakat maalesef biz davetiye bakmaktan fotoğraf çekmeyi atlamışız. :) 
Daha sonra Gelinlik, Damatlık, Çeyiz mağazaları, Fotografcı ve kuaförlerin bulunduğu alt kata indik.. Alt kata inen merdivenlerin olduğu boşlukta bu geçmişten kalan çok güzel gelin ve damat resimleri asılıydı.

Alt katta maalesef gelinlik resimleri çekemedim. Açıkcası doğruda bulmadım. Ama üst katta olduğu gibi alt kattada her standda ayrı yoğunluk vardı. Fakat Gelinlik konusunda tüm katılımcılar kendini aşmıştı.. Hiçbir yerde o klişe gelinlikleri görmedim. Çok fazla fotoğrafçı vardı.. Artık fotoğraf broşürleri almaktan içim kıyılmıştı :):):)Alt kat 1


Alt kat 2

Beklediğimden çok daha fazla bir ilgiye sahip olduğu kesin fuarın.. 2-3 kez turladık biz fuarı. Yorulmasaydık dahada turlardık. Hem yorulmuş hemde acıkmış bir çift olarak kendimizi hemen İstiklal'e attık elbette ki :) 
O halimizle 2 poşet dolusu broşüre ve soğuk havaya aldırmadan  hemde.. 


Fuara katılan Firmaları linkten öğrenebilirsiniz.. 

http://www.evlilikfuari.com/Attendee/List/1649?sTag=Firmalar


Sevgiler 


Hiç yorum yok:

About