Hürriyet

1 Ocak 2013 Salı

23,12,2012 Nişan ♥ | Part:2

Merhabalar

Su yazımda nişanın ufak detaylarını paylaşmıştım sizlerle . Bu yazımda ise iğne tepsim, yüzük yastığım vede kıyafetlerimizi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Öncelikle söylemem gerekir ki öyle doğru düzgün çekilmiş bir foto yok elimde. Allah'tan başka fotolarda biraz net çıkmış ondan kırp ona al yapa yapa bir şeyler çıktı ortaya :)

Nişan sabahı pastacıların yaptığı fenalıktan sonra orada mevzuyu halletmeye çalışırken tam 1 saat geçti. Doğal olarak kuaför randevumada 1 saat geciktim. O kadar ki kuaförüm gitmeyeceğimi düşünmüş. İnanılmaz hızı ve becerisiyle beni fotoğraf randevumuza yarım saat kala hazır etti. Çünkü fotoğrafçımız başka semtteydi. Allah'tan eve yakındı. :) Kuaförüm  konusunda şanslıydım ben. O yüzden sizlere de tavsiye ederim. Yasemin hanim çok tatlı ve yetenekli bit bayan. Zaten kendisi bir çok gazete ve dergide röportajları olan profesyonelliğini kanıtlamış biri. 
Kına ve düğünde de Allah izin verirse kendisiyle çalışacağım.
Yasemin hanım işini bitirince hepimiz pek bir mutlu pek bir sevinçli bir halde toparlanırken damat beyide çağırdık hemen tabii ki.. 
Oda zaten kapıda beklediğini söyleyince daha bir mutlu olduk. Hemen fotoğrafçımıza cufcufladık :)


Geveze gelin hem kuaförüne poz veriyor hem millete laf yetiştiriyor.. :)

Hazır fotoğrafta yukarıdayken elbisemin detaylarına başlayabiliriz.. 
Öncelikle artık herkes biliyor maalesef renk benim istediğim gibi değildi. Modelde tabii ki. 
Aslında nişanlığımı yapan kişiler nasıl bir şey istediğimi anlamışlar fakat anlamamazlıktan gelmişlerdi. 
Mesela kolları inanılmaz genişti. Kilo verdiğim için elbise üstümde dönüyordu. Ve apolet istememe rağmen yapılmamıştı. 
Hiç birini kafama takmadım. Olsun dedim. Ama tabii ki gelinlik için başka yerler araştırmayada başladım. 
Nişanlığın tam hali şöyle... 


Duvağım ve başlığım işi kurtardı açıkcası. Çünkü gerçekten güzel duruyordu. :) 

Arka detayı ise ben kumaş kaplama düğme istememe ragmen farklı bir şey yapılmıştı. Ve brit yapılmamış sadece düğme dikilmşti. Güya çok uğraştırır diye yapmamışlar. Neyse işte arkanın fotoğrafıda bu..Fotoğrafçıdan çıkıp eve geldiğimizde herkes toplanmış bizi bekliyorlardı. :) Müthiş heyecanlı bir durumdu :) Annemin beni ilk gördüğü an asla unutamayacaklarım arasında :) 

Herkesin mutluluğu bambaşka yansıyor o gün insana.. Farklı enerjiler farklı duygular yaşanıyor. Ben nişanda böyle olduysam düğünde hiç düşünemiyorum bile :):)

Aslında o gün etrafımdaki bir çok insan çok şıktı.Kuzenlerım, annem, kayın validem, nişanlımın kızkardeşi.. Herkes ama herkes muhteşemdi.. 
Fakat benim en yakınımdaki kız kardeşim her zaman olduğu gibi yine güzelliğiyle dikkat çekti. 

Maşallah barekallah..

Kübram artık tescilli bir güzel :)
Yani bütün sülalemiz onun yüzünün olduğu kadar; edebinin, haysiyetinin de çok çok güzel ve kuvvetli olduğunu bilir.  Zaten önemli olanda budur bence. ( Rabbim cümlemizin içindede benim kardeşlerimin karşısına hayırlı insanlar çıkarsın inşallah Amin)
Bize anne ve babamız önce insan olmayı öğretti. 
Elimizden geldiğince de olmaya çalışıyoruz çok şükür. Özellikle Kübracığımı koymamın sebebi ise yine  kıyafetlerini komple kendi tasarladı. Eteğinin kumaşından peplumuna kadar her şey onun tasarımı. Yakası ve Arka bel kısmında tıpkı yakası gibi incilerden oluşan (maalesef fotoğraf çekmemişiz) fiyongu bile kendi düşüncesi. Ayağındaki kırmızı platform topuklusu bizi birazcık korkutsa da O gün yine güzelliği ile bütün dikkatleri üzerine çekti :)

Sıra geldi artık yüzük faslına.. :) Yüzük yastığımı ve iğne tepsimi Kübram tuttu. Görevini layığıyla yerine getirdi :) 


Yüzük tepsim ortası kadife pudra pembeden oluşan çok şık bir yastıktı. İlk gördüğümde çok ama çok beğenmiştim. Hala vitrinde baş köşede :) Kendisi özel yapımdır. Annemin kuzeni olan Bugün Çeyizin sahibesi Şerife Ablacım benim için özel yapıp getirmiş. Aslında ben başka birşey istemiştim fakat benim biraz pimpirikli olduğumu bildiğinden bu onu beğenmez diyip yukardaki şaheseri getirmiş :) Valla çokda iyi yapmamış mı? :)
Bugün Çeyiz ile  ilgili bir post hazırlayacağım. O zaman bunun çok hafif kaldığını anlayacaksınız. :) 


Yüzük tepsimde yine aynı yerden ve oda özel yapım... Aynalı kısmından Kübramın kendini izlediği doğrudur :):):)
Yüzük yastığımıda iğne temsimide Kübracığım tuttu. 

Diğer kızkardeşim ve akranı olan kuzenim ise davetliler için hazırladığımız şu yazımdaki  hediyelikleri ve şekerleri ikram etti. Tabii ki gidenlere.. 


Her şey herkes çok ama çok güzeldi. Bu satırlarımı okuyan herkese çok teşekkür ederim. Nişanım tamda benim istediğim ve hayal ettiğim gibi gerçekleşti. Allah anne ve babamdan razı olsun :) Beni kırmadılar evde yaptılar. 
  

Masaya oturmuş şaşkoloz bir şekilde etrafa bakan biz :) İnşallah kına ve düğün postumuda böyle gülerek hazırlarım.. 
Sevgiler 

13 yorum:

Eslem Esma Ünlü dedi ki...

Allah tamamına erdirsin canım hep böyle mutlu olursun inşaallah,çok güzel olmuşsun :)

Esra bayırsokak dedi ki...

çok çok teşekkür ederim Allah razı olsunnn :):):):)

Zehra GÖRGÜLÜ ÖLMEZ dedi ki...

Esracığım çok çok tebrik ederim. Harika görünüyorsun, Kübra da Öyle...:) Rabbim tamamını hep bu ve daha fazla mutlulukla yaşamayı nasib etsin. Ufak aksilikler illaki oluyor ama sakın takılma. Herşey gönlünce olsun. Evlilik koşturmalarını yakın zamanda atlatmış biri olarak her konuda bana yazabilirsin, bir faydam olursa mutlu olurum :)

Esra bayırsokak dedi ki...

Ayyy.. inan Zehracığım şu yorumun bile o kadar mutlu etti ki beni anlatamam :) Elbetteki akıl almak istediğim bir çok konu olacaktır :) Tekrar çok teşekkür ederim. Allah razı olsun :)

Esra dedi ki...

Maşallah mutluluklar dilerim :)

Esra bayırsokak dedi ki...

çok teşekkür ederim :)

kübiküb dedi ki...

Pastaları bu kadar Problem eden ablacığım. Aslında bu konu bahsettiğin kadar felaket değildi:) Ortalık piresi olan ben, O gün bir oraya bir buraya zıplıyordum. Ve şu soruyla karşılastım sürekli "Acaba biz yeşil olan pastadan alabilir miyiz?". Tek sıkıntı, tek problem buydu çok şükür. Günün sonunda kendi kendine çatlayan annemin 6 kavanoz salçalarından bahsetmemende oldukça ayıp:)

Esra bayırsokak dedi ki...

Evet onları atlamışım :):) onlarla geçmiş olsun ne diyelim :)

İncir Kuşu dedi ki...

El çiçeğin çok hoşmuş.Benimde nişanlığım çok içime sindi bende tam tersi kuaförde sorun yaşadıım iğrenç ötesiydii benimde nişanlığım durumu kurtardı:) o yüzden bende kuaöf noktasında araştırmalara başladım şimdiden hehe sütten ağzımız yandı napalım:) umarım düğünlerimizde herşey istediğimiz gibi olur :)

Esra bayırsokak dedi ki...

Çok teşekkür ederim İncir Kuşu :)Gerçekten bende düğünde herşeyin yolunda gitmesi için büyük çaba vericem. UMarım ikimizinkide sorunsuz olur :)

AsOrTiK dedi ki...

herşey, ama herşey gayet güzel. her günün bu kadar keyifli ve huzur içinde geçsin. mutluluğun daim olsun. allah tamamına erdirsin.
sevgiler

Esra bayırsokak dedi ki...

Çok çok Teşekkür ederim iyi dileklerin için. Allah razı olsun :):)

Pembe Kreasyon dedi ki...

Herşey çok güzel görünüyor:)

About