Hürriyet

28 Aralık 2012 Cuma

23,12,2012 Nişan ♥ | Part:1

Merhabalar 
Nişanla ilgili yazmak istediğim çok fazla şey var. Hepsini bir postta toplayıp kimseyi sıkmak istemediğimden bölümlere ayırarak yazmak istedim :) 

Öncelikle ben düşündüğümden çok daha dirayetli çıktım :) Yani normal zamanda sinir krizleri geçirdiğim konulara o gün gülüp geçtim.
Ben hiç bir zaman dışarda herhangi bir mekanda veya düğün salonunda olan nişanları benimsemedim. Yani benim nişanım şurada olsun aman böyle olsun demedim. Hep evde mütevazi bir şekilde takılsın yüzüklerimiz istedim. Annemle babam başta karşı çıkıp istemeselerde tabii ki ikna etmeyi başardım :) Ama evde olması kıyafetimi istediğim gibi yaptırmamam makyaj yaptırmamam ve daha bir çok şeyden mahrum kalmam için bir sebeb değil :) 

Öncelikle ufak detaylardan bahsetmek istiyorum.. 
Nişana gelen misafirlerimize hediyelik olarak havlu sabun vb. vermek istemedim açıkcası. Evet onlarda çok şık ve güzel oluyor fakat ben daha farklı olsun istedim. Grafik Tasarımcı olan Kardeşim Kübra'dan bizim için magnet tasarımı yapmasını rica ettim :) Tabii ki beni kırmadı. Saolsun magnetlerin herşeyiyle o ilgilendi. Bana sadece poşete koyup süslemesi kaldı. Poşete koyduktan sonra ağzını renkli kurdelalarla bağlamak istedim. Bunun içinse (bilenler bilir) Bakırköy Cumartesi pazarının alt kısmında kurdelacılar ve kumaşcılar var. Ordan topu (yaklaşık 2-3 mt) 50 kr'a renkli organze kurdelalar aldım. Ordan almamın sebebi hem ucuz hemde çok fazla renk alternatifi var. Tek renk alacağım paraya 7 den fazla renk aldım :) Aşağıdaki resimde hemsini çekmemişiz. ama diğerleride en az bunlar kadar renkliydi..Onları kıvırıp bağlamak ise sevgili teyzelerim ve bana düştü :) Saolsunlar sabırla çalıştılar benimle :) 200 den fazla magnet' i birlikte poşete koyup bağladık. 


Daha sonra sıra nişan şekerlerimize geldi. 
Nişana 1 ay kala Eminönüne gidip kutuları ve diğer gerekli malzemeleri almıştım zaten. Diğer eksikleride tamamladıktan sonra nişandan bir önceki gün oturduk başına :) Önce fiyonk ve nazar boncuğunu silikon tabancasıyla yapıştırdım.


 İyice kuruduklarından emin oluncada içlerini temizleyip badem şekerlerini yerleştirdim.Ve son olarakta tülüne geçirip sepetine yerleştirdim :) Benim bu kutuları tercih etmemin sebebi insanların başka bir yerdede kulllanabilmelerini istiyordum. Tamam çok küçük ama mesela ben yüzüğümü içine koyup çantama atsam bile kolaylıkla buluyorum. Annem minik tesbihini koydu bile. :) işte bu yüzden bilerek ismimizi yapıştırmadım kutuya. Herkes istediği gibi kullansın :) 

Birde ben çok kalabalık ve sıcak ortamlarda çok cabuk bunalırım tansiyonum düşer fena olurum. O gün ki insan potansiyelini düşününce "amanın kolonya alayım, cam kenarında oturayım" gibi tedbirler almak istedim kendimce. Çünkü birde bu saydığım kavramlara elbisenin ağırlığı ve zorluğu eklenince kesin vukuat çıkardı. :)
Neyse sonuç olarak kolonya şişesi gariban kalmasın diye onuda süsleyiverdim :)


Oda çok sevimli oldu :) 

İkramlardan bahsetmek istemiyorum aslında.
Herkes kendi bütçesine göre bir şeyler hazırlar. Fakat şunu söylemeliyim bir çoğu sipariş üzerine catering firmalarınca yapıldı. Fakat bizim ailenin sarmaları da meşhurdur hani :) Eeee nişanda sarmasız olmaz :) yani bir tek tencere tencere sarmalar pişirildi :) Ellerimize ve Dayımın eşi Fatma'nın ellerine sağlık :)

Birde bunların haricinde pasta olsun istedik. Ve ben herkese tek kişilik pasta yaptırmak istedim.Herkese porsiyon pasta ve bizim kesmemiz için 20 kişilik pasta..

 Ama maalesef çok yanlış bir insana denk gelmişiz.
Pasta maalesef istediğimin çok çok dışında çok çok farklı oldu. O güne böyle bir haberle başlasam da hiç canımı sıkmadım. Ve Kakaolu,Frambuazlı pastalarımızın dışında FISTIK YEŞİLİ pastalarımıza da alışmaya çalıştım. :) Ki alıştım da :) 
Çünkü ben bu tarz aksiliklerin çıkacağını biliyordum.Ve dedim ki hep kendime "ne olursa olsun yüzünü soldurma bugünü bir daha yaşama imkanın yok!" ve gerçekten öyle yaptım. Ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama nişanın ertesi günü gülmekten yanaklarım ağrır durumdaydı. Yüzümün düştüğü tek bir fotoğraf veya tek bir video karesi yok :) Bu durum beni çok mutlu ediyor :) Ama yinede o günü tekrar yaşamak  isterdim. Düğüne inşallah :) 

Kıyafetler,yüzük yastığımın, iğne tepsimin güzelliği  ise sonraki postta inşallah :) 
Sevgiler

4 yorum:

kübiküb dedi ki...

Herşey müthişti canım:)

Esra bayırsokak dedi ki...

Kübiküb beğenmene sevindim. :)

bety bop dedi ki...

İstediğin kadar detaylara dikkat et illaki bir aksilik oluyor canım;ama üstünden birgün geçsin pek önemsiz geliyor canını sıkan şeyler.Maşallah çok güzel hazırlıklar yapmışsınız Allah tamamına erdirsin:)

Esra bayırsokak dedi ki...

Gerçektende öyle :) Ertesi gün pasta ile dalga geçip gülme krizleri başlamıştı bile :) Buna şükür. Ve çok teşekkür ederim Güzel dileklerin için Allah razı olsun :)

About